13 Mart 2015 Cuma

primatlar-1

Hala bir kadın ve erkeğin, arkadaş olabileceğine, herhangi iki normal arkadaş gibi sinemaya gidebileceklerine, bişeyler içip sohbet edebileceklerine inanmayan insanlar var. Ve bunlar sorsan yobaz falan da değiller. İlla arada duygusal bir çekim ya da cinsel bir durum falan mı gerekiyor?
Ya da evli arkadaşlarımız, ya da evlilik yolunda olanlar hatta sadece sevgili olanlar. Hayatınızda biri olunca, karşı cinsten olan arkadaşlarınızı neden yok sayıp görüşmezsiniz? Hayatında biri olan kadın ya da erkek karşı cinsten bir arkadaşıyla görüşünce hemen aldatmış mı olur? Bu kuralı kim koymuş? Hee, bir de şu açısı var, görüştüğü karşı cinse potansiyel sevgili adayı gözüyle bakmak. Bu da işin bir diğer versiyonu. Yani ben arkadaşı olamam ya sevgilisi olurum ya da görüşmez mesela. Çünkü primatın zekası arkadaşlık kavramını kaldıramıyor. İlla sevgili olunacak. Yoksa bir insan karşı cinsiyle neden takılsın ki?
Hele evlenince hiç olmaz mesela. Bu şekilde evlilik öncesinde çok yakınım olan kaç kız ve erkek arkadaşımı yitirdim anlatamam. Karıdan ve kocadan kumandalı, sadece evli olan arkadaşları ile görüşen, kafes maymunlarına döndüler. Oysa yedi yıldır ilişkim var, sevgilim benden kimle görüşeceğini saklamaz, ben de ondan saklamam. Ve nedense ikimiz de hiç hata yapmadık? Hele ki benim kadından çok erkek arkadaşım olmasına rağmen. Gercekten şaşıyorum ve mümkünse arkadaşınız falan olmak da istemiyorum. Şu ana kadar olmuş olmaktan tiksindiğimi fark ettim. Gerçekten.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder