13 Ağustos 2014 Çarşamba

olgunlaşmamış bir kişilik belirtisi: turk kızına takık turk erkeği

Türk kızı:

aslında sadece milliyeti 'Türk' olan kadın cinsidir.

ama Türk erkeğine göre;

koca götlüdür
egosu büyüktür
lüksü sever
kezbandır
seninle sevişirse orospu, sevişmezse götü kalkıktır
yemeğe gotürdügünde kesin verir
vermezse amacı paradır
verirse kesin herkese veriyordur.
eğlenilecek kızdır
evlenilecek olanı, onca kizla yattıktan sonra bile bakire olanıdir
bakireyse kezbandır
degilse kaşardır
aldatilabilir, aldatıldığında 'dirdircidir, eksiktir, sorun ondadır'
o aldatırsa orospunun dik alasıdır
eksik etektir
diz dövdürendir
fazla serbest bırakmaya gelmez
fazla sıkmaya da gelmez
surekli evlenmek ister, koca avcısıdır
100 yaşına da gelse 'kız' olmak zorundadır. aslında cinsiyet kavramı 'kadın'dır ancak kadınım derse kesin vermiştir. hor görülür.
boşanırsa duldur, kesin verici gözüyle bakılandır.
okumazsa yine kezban, okursa okumuş kezban olur.
samimi, sıcak kanlıysa kesin oynaktır.
çekingen ve mesafeliyse götü kalkıktır.
 -dir, -dir...

uzar gider. ama ana mantık hep almak-vermek üzerinedir. hep almak ister, alırsa kaşar alamazsa kezban der.

şimdi sana gelelim Türk erkeği;

yolda yurüdüğünde her kadını kendine baktıran, tüm kızları tavlayabilen mükemmel kazanova;
her sevişmeden sonra 'nasıl da becerdim hatunu, zevkten öldürdüm sanan' zeus
romantizmin mihenk taşı, şehvetin kilit noktası, güçlü kaslı süpermen
dünyanın en yakışıklısı, en çekicisi, en mükemmeli, tüm dünya kızlarının kendisine hayran olduğunu sanan don juan...

hazır mısın?

tatile gittiğin Alanya'da bir iki rus kızı ile yakın mesafe dans ettin diye, tüm dünya kadınları hakkında engin bilgilerin olduğunu sanıyorsun. ama tatil bitip de memleketine dönünce, o çok hoşlandığın Merve, sadece ama sadece sana karşı birşey hissetmediği için seni reddedince bunu kendine yediremediğinden ona 'götü kalktı bunun' diyorsun. hayır'ın anlamını bilmiyorsun.

erasmus ile yurtdışına gittiğinde, orada hasbel kader yabancı bir kiz ile sevişince, tüm yabancı kızları öyle sanıyorsun. ama aslında o sadece sevişme eyleminin her iki cinsiyet için de olağan sayıldığı, seviştiğinde mahalle baskısına maruz kalmadıği bir toplumda yetiştiği için seninle cinselliği bu kadar kolay yaşayabiliyor. memlekete döndüğünde, barda tanıştığın Ceren ile seviştiğinde, ertesi gün 'verici' kategorisine koyup anlatıyorsun arkadaşlarına. o kız potansiyel bir verici ağ konumuna geliyor. yok, sevişemezsen bu sefer de kezban diyorsun. ama aslında bakire olmanın bir kadın için asli bir görev olarak dikte edildiği, sırf bu yüzden cinayetlerin işlendiği, ardı arkası kesilmeyen dayakların, şiddetin gırla olduğu bir toplumda yetişmiş bir kadın olduğunu düşünemiyorsun. senle sevişse suç, sevişmese suç.

kendine bakan, giyimine kuşamına dikkat eden bir kadın görünce 'paraci, yapay, plastik' diyorsun. doğal güzellikten dem vuruyorsun da makyajsız, saçi doğal halde, bir kot bir t-shirt giymiş bir kadın gördüğünde 'tipe bak lan, kırk tane olsa s.kmem' niye diyorsun? hoş olsa da yapamazsın ya, neyse...

şort giyen, dekolte giyen türk kızı gördün mü 'hafif meşrep', bunları giyen yabancı kız gördün mü 'kendine güvenli' oluyor. her ikisine de öküz gibi bakıyorsun Allah için, bu konuda eşit bit tutumun var. ama o türk kızı açık giyinmeyen ya da turbanlı bir kızsa 'çok muhafazakar' oluyor. bunu da begenmiyorsun. yoldan geçen şortlü kıza hat safhada tükürük salgılayarak bakıp, sevgiline şort giydirmiyorsun. şort giyince kıza demediğini bırakmıyorsun. o kız sana göre giyimini şekillendirince gözün yine sokaktaki şortlu kıza kayıyor. sen ne istediğini bir türlü bilmiyorsun.

türk kizı seninle seviştiğinde, yatakta hem un çuvalı gibi yatıyor tabirine maruz kalıyor. oysa sen bir Jhonny Sins'sin. bilmiyorsun ki o kız ne baskılarla şekillenmiş. onu tanımıyor, sadece kendi zevkine odaklaniyorsun. oysa sana aşk oyunları yapsa, çekici iç çamaşırları giyse, yatakta seni şaşırtsa ne güzel olur. turk kızı bunları yapınca 'lan bu bunları nereden biliyor?' diye düşünüyorsun bu sefer de.

daha altında bez, yeni konuşmaya başladığın dönemden itibaren 'sen kızsın, bilmezsin'ler ile büyüdün. diline pelesenk olmuş bu deyim hiç evrilmedi. karşına külturlü bir kadın çıkınca, ona saygı duyup takdir etmek yerine de 'ukala, kendini begenmiş, gozü yüksekte bunun' gibi tabirlere dayanıyorsun. hep sen biliyorsun, hep sen en iyisisin.

iyisi demişken. hani o yatakta zevk çıglıkları attırdığın, mukemmel performans sergilediğin, yeri gögü inlettiğin, güçlü kaslı vucudunla çıldırttiğin türk kizı var ya... hani sonrasında türk kızları sevişmeyi bilmiyor dediğin, senle yattı diye adını orospuya çıkardığın türk kızı. senin o kendini Rokko shiffredi sanmana sebep olan egonu yeşerten o kız, sırf sen üzülmeyesin diye yatakta orgazm rolü yapıyordu. sen onu 'yatakta un çuvalı' diye tabir ederken, o her çay kaşığı gördüğünde aklına sen geliyorsun ve kahkaha atıyor. git bakalım bir yurtdışına, o ağzının suyunun aktığı yabancı hatunlar senin o yetersizliğin karşısında ne yapacak? suradına kahkahayı yiyince, yetersizliğin yüzüne vurulunca sakın ağlayarak dönme ülkenin o gıcık türk kızına.

o engin bilgilerinle cilt cilt ansiklopedi yazacağin yabancı kiz, yüksek ihtimalle sarışın, türk kizından fizyolojik farkla daha az tüylü diye turk kızına laf söylüyorsun, dalga geçiyorsun. ama gel gelelim kendi vücuduna aynada niye bir bakmıyorsun türk erkeği. az daha dursan maymun olacakmışsin diyor muyuz biz sana iskadinavyalı alexander ile seni kıyaslayıp?

senin olayın tamamen sevişmek olunca, bu genellemelere giriyorsun türk erkeği.
pipini bir kez keşfettin mi, onu merkeze koyup bir daire çiziyorsun ve o dairenin içinde kalan tüm kizlar senin potansiyel sevişme ihtimalinin olduğu canlılara dönüşüyor.
eh, haliyle Türkiye'de yaşayınca, o dairenin alanı bu sınırlar içinde kalıyor.
beyninle pipin yer değiştirdiği için de, insani vasıflarını bir kenara bırakıp hayvani dürtülerin ile yaşamını sürdürüyorsun.
o sınirlar içindeki bir kız senin amiyane tabirini kullanacağım 'vermeyince', o kız anında tü kaka oluyor.
sonra bir gün, tabularla yetişmemiş yabancı bir kıza denk gelip, bir şekilde onunla yatınca -ki kabul et, kendini hemen birşey sanıyorsun- türk kizları ile yabancı kizlar arası bir versus kuruyorsun. sadece bir deneyim oysa ki.
ama dedim ya beynin ile pipin yer değiştirmiş.


biz, nam-ı diger turk kızları; çoğumuz sizi hiç genellemiyoruz oysa ki. hiç mi yabancı bir erkekle tanışmadık? hiç mi yabancı bir sevgilimiz olmadı? çoğumuzun böyle bir deneyimi olmuştur. ama olsa bile kıyaslamaz kızlar. yapan varsa bilemem ama ayıp ediyordur.
çünkü biz senin gibi türk erkeklerinin bir türk kızının çocuğu olduğunun bilincindeyiz en başta.
seninse unuttuğun, hatta hiç aklına dahi gelmeyen bir şey bu...
senin o ortamlarda 'türk kızı' konu başlıklı aşağilayıcı genellemelerine maruz kalan her bir kadın bir 'Turk erkeği'nin kızı olduğu unutmaman gereken tek şey. tıpkı senin annen gibi bir türk kızı...
ileride sen de %90 bir türk kızı ile evlenip, türk uyruklu kiz ve erkek çocuklar yapacağinı da unutma.

'tüm genellemeler yanlıştır' sevgili türk erkeği.
bu yazı da yanlışlarla dolu.

anlayabilirsen ne ala...

sevgiler,
Türk kızı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder