12 Şubat 2013 Salı

huzursuz parmak sendromu-12

-Bu ülkede neden badminton sporcusu yetişmiyor? Cevap mahalledeki teyzeler. sokakta badminton oynaya çocuklara 'osmaaan eve giiiiiillllllll, dövicim seniiiiii o sopayla(badminton raketini kastediyor)' diye bagirirsan, ulkeden sportmen cikmaz.

-Sabah paranoyası: Elektrik faturasını yazdırmak için gelen yurdum Tedaş görevlisine 'kesmeyin elektriği, bugun ödeyecegim, söz' diye aglayan, patlamamış afyon kurbanı bir genç kızın pembe pijamalı dramı. adam beş dakika boyunca güldü.

-İnsan eti yiyebilirim gerekirse ama meteliğe kurşun sıkmam, broke olabilirim ama bir katil asla. İnsan etini de yemeden önce İslami helal belgesi almış mı diye bakarım. Mesela İran'da parmaklari kesilen hırsızın parmaklari seriatin esaslarina gore kesildigi icin yenilebilir.

-Fiyasko nedir? Thy'nin Dilek Hanif imzalı yeni host ve hostes kıyafetleridir.. Dilek Hanif özgür olsaydı eminim harika şeyler tasarlardı...

-yılbaşı gecesinde victoria's secret defilesini seyredememiştim yillar sonra ilk defa, çünkü hazır değildim. bir kere o defilede justin denen gunumun endustriyel etiketli ergeni yer aliyordu, ortalikta ay lav yu jastin bibeeer diye bagiran ergen kizlar dolasirken seyredemezdim. az önce o malum bebenin performansini seyrettim, hazir olduğumu sanıyordum ancak değilmişim. ajdar ve atilla taş'i kaldiran psikolojim maalesef bu bebeye yenildi. bieber fever falan diyorlar kuliste, şaşkınlığım everest'e tırmandı. justin bildiğin bebek poposu yahu, agzi süt poposu b.k kokuyr bunun ne ateşi.

-ileriye giderken, geride birşeyler bırakmak zorunda olmak çok acı. Hele ki gerçekten seviyorsan o bıraktıklarını, işte o zaman yüreğine dikenler batıyor.

-soru: eşek hoşaftan ne anlar aforizmasindan yola çıkarak, aşağidaki paragrafta yer alan eşeği bulunuz?
'Saadet Partisi Başkan Yardımcısı Ramazan Düzen'in Floransa gezisinin ardından bir gazetedeki köşe yazısında Floransa'da gördüğü Rönesans dönemi heykellerini eleştirerek, "Heykelleri şehri kuşatmış durumda. Heykel derken iğrenç şeylerden bahsediyorum. Mesela bir tanesi var ki, iğrenç kelimesinin çok hafif kalacağını düşünüyorum. Bu Michelangelo denilen zat, Floransa'nın göbeğindeki meydana Hazreti Davut'un anadan uryan kocaman bir resmini çizmiş. Hem de sünnetsiz bir şekilde! Doğrusu kanıma dokundu..."

-Romantik aşk şarkıları paylaşayım, az romantik olayım, arabesk ekolunden yola çıkıp damar yolunu bulayım diyorum, diyorum da bu tarz bir şarkı ararken aklıma hep ankaranın bagları isimli şarkı geliyor.

-istedigi oyun pad'i alınmadığı için AVM'de skandal cigliklar atan bes yaşındaki bebe, 'biz nerede hata yaptik' diye soran gozlerle caresizce ter doken zavalli ebeveyn ve 'keske kondom kullansaydiniz' diyemeyen bir avm dolusu insanin içsesi, o ciyaklayan cocugu susturamadik.

-bana işkence mi etmek istiyorsunuz?
- çilek, çikolata, dondurma, patates kizartmasi, bilimum biskuvi çeşitleri, cips, tatlinin her turlusu. bana bunlardan herhangi birini ikram edin ya da zorla yedirmeye calisin.

-seni öldürmeyen migren güçlendirir ya da ölmekten beter eder ya da kafanı kesesin gelir.

-olağan diyaloglar:
-babacığım, amazon'dan alınan urunlerde her zaman sıkıntı oluyor. bence ebaydan almalıyız. senin kredi kartınla odediğimiz için problem çıkıyor. ben de amazondan almaya çalışmıştım senin kredikartınla olmadı, ama ebaydan birsuru şey aldim...
-benim kredi kartimla?
-o son cumleyi kurmayaydim iyiydi...
-biraz yalniz kalmam lazim, kapatiyorum. sonra ararim.
- saka valla saka...
-diiiiiittttttttttttttttttttt

-en iyi izleyici dalında oskır gos tu ME! les miserables'yi iki hafta icinde 7'nci kez seyrettim; kitabi da dort kez okumustum. sefilligime doymayayim

-bildiği tek şey hiçbirşey bilmediği olan ancak bunu saklayıp da o paradoksun içinde gün be gün batan insan hakkında bildiğim tek şey gerizekalı olduğu.

-bu memlekette artık bir bakkala sorsan ne iş yapıyorsun diye "bilmem ne gıdanın yönetim kurulu başkanıyım" der. üç kişi toplanınca yönetim kurulu kuruyorlar ya at kafası at! insanlardaki şu statü ve isim merakı nedir arkadaş?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder