16 Ocak 2013 Çarşamba

huzursuz parmak sendromu-11


-- Abercrombie&Fitch modellerine bir göz atıp da tanrının bir sanatçı olduğunu kabul etmeyecek bir insan varsa ya şimdi konuşsun ya da sonsuza dek kapasın çenesini.

-- burnu açık ayakkabının içine giyilen 1 liralık ten rengi çorap kadar görüntüsü çirkin olan ikinci şey ağlayan kim kardashian. ağlamayan kim kardashian ise burnu açık ayakkabının içine giyilen file çoraptan pörtleyen parmak uçlarından daha çirkin.

-- bizim ata sporlarımızdan birisi türkçeyi yarım yamalak konuşan bir yabancının sevimliliğine gülmektir. ama ivana sert konuşmaya başlayınca sinir hücrelerim titremeye başlıyor. öğretmenin tırnağının tahtaya sürtmesi gibi, ıslak yüne dokunmak gibi, beyaz eşya kolisinin içinden çıkan köpüğün sesini duyduğumdaki irkilişimin aynısını ivana sert konuştuğunda yaşıyorum. hayır, anlamadığım bunca senedir burada yaşıyorsun hala ayakkabıya nasıl "aykıbı" diyorsun be kadın. ben 10 küsür yıl sırbistanda yaşayacağım, 5 yıla kalmaz şakır şakır konuşurum.

-- tüpütak 2013 uluslararası matematik olimpiyatlarına devlet bahçeli'yi gönderecekmiş diyolla...

-- ergenliğinin ikinci baharında olan 20-30 yaş aralığındaki erkeklere dokunmayın, onlar iç savaş yaşayanlardır. the war: brain against sperm

-- bir stil ikonu olarak mikail: eklektik bir tarzın var mikail, hava buz gibiyken güneş kör edecek kadar parlak olur, hava güneşliyken şakır şakır yağmur yağar, hava sıcakken her an yağmur yağacakmış gibi ağlamaklı bir gökyüzü, kar havası yokken kar yağar, kar yağar ertesi gün güneş açar heves kursakta kalır... şaştın mikail, kendine gel mikail, eklektik mikail.

-- donaudampfschiffahrtselektrizitaetenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft şeklinde bir sürü kelimenin olduğu bir dili hala öğrenmekte ısrarlı mısın?(içsesim-babamın içsesi-babamın hesapcüzdanının sesi)
evet!( korkunun ecele faydası yok)


-- bizim memlekette açıklanan yolsuzluk belgeleri  japonya'da açıklansaydı, ortalık harakiri yapan rektörlerle dolu olurdu ama bizde o bıçak doğru söyleyene çevriliyor!

-- bazen kendimi kendimi uzun süre suda kalıp da buruş buruş olmuş ayak parmakları gibi hissediyorum...

-- saatlerce sakız çiğneyebilen insanlar,çikolata yiyebilen insanlar,sabah yataktan alarmı ertelemeden tık diye kalkan insanlar..size hayranım.

--işçiye çıkan tabldotta malzemeden çal, kendin bir gecede bir asgari ücreti mekana yatır. bir de kendine insan de ki ironinin tanımı olasın

-- çifte standardına kurban olduğum sistemin erdemli ve ahlaklı görünmeye çalışan bebeleri, iyi ki varsınız yoksa kavramların içi boş kalırdı

-- bardağın dolu tarafını görme devrini kapatıp, boş bardağı dolu görmemizin gerektiği bir devrin açılışına tüm oda başkanlarını ve milletvekillerini ve canım bebişim yeni nesil şizofren adayı türk halkını davet ediyorum.

-- bazı insanlar bazı kelimelerin tanımı yapıldıktan sonra örneklendirilebilmeleri için var.

-- yeni nesil tam donanımlı gençlik, özellikle 2000 sonrası doğan bebeler öğretmenin tahtaya sürten tırnağı yüzünden tik sahibi olmayacak. aziz devletimizin akıllı tahtaları ile akıl sahibi olacak. birde tebeşirli suyla ateşim çıktı, vay efendim ateşlendim, hastayım numarası yapmak için okuldan tebeşir çalma, evde gizli gizli bu iksiri hazırlama devri de kapandı. tebeşirli su yerine okullarda dağıtılan ve zeka katsayısını yükseltmesi beklenen süt içip zehirlenin, okul tatil oluyor-komple-.

-- tebeşirli su aslında bizim kimyagerliğe attığımız ilk adımdı, anneler anlamadı bunu. bu karışımı hazırlaken yakalananlar tokatlanırken, içmeyi başaranlar imrenilen tiplerdi.maharettir o tebeşirli su, ne bebeler helak oldu bu yolda... mesela gramaj önemlidir, çeyrek tebeşirden bi cacık olmaz, yarım kafidir. bütün tebeşir ise ileride böbrek taşı olarak karşına çıkabilir. bir de bütün yutmaya çalışanlar olurdu, istenen sonuca radikal bir ulaşma yöntemidir, direk hastanelik olurdun. mesela renkli olan tebeşirler -ki kızlar genelde pembe olanı tercih ederdi- de mide spazmı yapabiliyordu. velhasıl tebeşirli su bir ekoldü, geleceğin kimyagerlerinin ilk deneyiydi, çoğu helak olsa da bu ikili tatlı bir anı olarak kaldı.

-- yeni nesil demişken, korkuyorum bu bebelerden. kıyamet alametleri arasına ıpad'te oyun oynayan 2 bucuk yaşındaki bebeler eklenmeli.

-- murphy, bebeğim mümkünse karşılaşmayalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder