10 Aralık 2012 Pazartesi

teyzeler- tehlikenin farkinda misiniz?

nebulaydı, toz bulutuydu, bing bang, patladı soğudu falan, sonrasında havva ademe o elmayı kaktırdı, vay sen nasıl yedin al sana ceza, olaylar olaylar derken insan ve akabinde diğer  canlılar oluştu vesaire vesaire...

bitkiler, hayvanlar, insanlar ve teyzeler...

ne zaman ve nasıl evrimleştikleri bilinmemekle birlikte, tahmini olarak insanlığın evlilik kurumunu keşfetmesinden hemen sonra, larva olarak girdikleri bu kurumda, birkaç yıl içerisinde geçirdikleri psikolojik ve fiziksel evrimin ardından ortaya çıktıkları varsayılmaktadır.

Görünümleri normal bir dişiden farksız olsa da dikkatle bakıldığında aradaki nüans hemen fark edilir.
Her insanoğlu gibi iki kol, iki bacak, bir kafa, burun vs. gibi organlara sahip olan bu teyzeleri diğer canlılardan ayıran en önemli özellikleri bukalemundan hallice olan dilleri ve her genç kızın hayatına fütursuzca sokmaktan çekinmedikleri burunlarıdır.

Öyle ki insandaki normal boyutlarda olan dil yapısından farklı olarak, fazlaca gelişmiş olan konuşma kapasiteleri insanda hayret uyandırır. ağizları iyi laf yapan teyzelerin avlanmaktaki becerileri de bu yeteneklerinden gelmektedir. ortama kolayca ayak uydurabilen teyzelerin gelişmiş bir hafizalari ve ortamı isitmak adina kullandıklari girizgah zehirleri vardir. bu zehir bir sıvı olmaktan öte, ergenlikten yeni çikmış bir genç kızı kolaylıkla etkisi altına alabileceği 'pek de hanım kızımız, pek de guzel pek de kibar hay maşallah' gibi iltifat gibi gorünen bir zehirdir. bu avını yumuşatma, kendisine alıştırma, ufak bir hoşbeşten sonra esas okları firlatma aşaması için en uygun ortamı hazırlar.
sayıları kesin olarak bilinmemekle birlikte, dünya üzerinde hemen hemen her sülalede yüzlercesi olduğundan şüphelenilmektedir. yetiştikleri bölgeye gore de şekillenebilen teyzelerin ozellikle Anadolu coğrafyasında yaşayanları en tehlikelileridir. ureme oranları bir hayli yuksek olan bu teyzeler, her sene yuzlercesini familyalarına katmakta ve genç kızlar için gün geçtikçe daha tehlikeli olmaktadırlar.

teyzelerin en sık görüldüğü ortamlar kadınların popülasyonunun yüksek olduğu yerlerdir. kuaför salonlari, pazarlar, kermesler bunlardan bazılarıdır. fakat iki ortam vardir ki, en tehlikeli oldukları alanlar oralarıdır: altın günleri ve düğünler...

özellikle altın günleri onlar için biçilmiş kaftandır zira güne katılan diğer teyzelerin mutlaka evlenme çağına gelmış ya da gelmesi yakın kız ya da erkek çocukları vardir. ancak teyzelerin öncelikli avları kesinlikle körpe, hayatının baharındaki kızcağızlardır. her hafta düzenli olarak yapılan altın günlerinde, genç kızların karşılaştığı bu teyzelerin şaka ile karışık garip ve bir o kadar da ürkütücü replikleri olur:

seni bir yanağından öptükten sonra 'gel gıııızz dul galmayasın' diyerek, öpülmekten yırttığına sevinmiş olduğunuz diğer zavallı yanağınızı da salyalamaktan çekinmezler. ileriki yaşantınızla ilgili ortaya attıkları bu öngorü, onlar için size bir lütuf olarak görülse de sizin bilmeniz gereken bunun bir beddua olduğudur. şayet öpülme faslından sonra pençelerinden kurtulabiliyorsaniz hemen kendinizi o ortamdan uzaklaştırmanızı ve mümkünse annenizi de günden kurtarmanızı öneririz. zira bu teyzelerin bilinçaltına girip etkileme gibi bir özellikleri daha vardır. bu özelliklerini de anneler uzerinde Freudmuşçasına kullanmaktan çekinmezler. mideyi ele geçirme konusunda da oldukça başarılı olan bu teyzelerin borek çorek ve bilimum hamurişi silahları da sizi etkisi altına alabilir ve ortamdan kolayca kurtulmanıza engel olabilir. yapılması gereken nedir daha çözemedim ancak öğrenince bunu da tezime ekleyeceğım. neyse, o buram buram hamurişi kokan, yün ve şiş bileşenlerinin birbirine surtünmesi ile ortama yayılan ağir ev hanımlığı kokusu da dogal ortamlarında sıkça başvurdukları bir başka silahtır. isviçreli bilimadamlarının uzerinde çalıştığı bu koku için geliştirilmiş ev tipi, çanta boyu, genç kız rüyası bir okfaltometre bulunmamakla birlikte, bu kokuyu algılamanın başka yolları da mevcuttur. klasik 'nasilsin, tayfan nasil' gibi ufak bir ortam girizgahının ardından, çanta ya da kuyumcu torbasından çıkan bir adet yün ve iki adet 7 numara şiş, ortamın bu koku ile etkisiz hale getirilebileceğinin kanıtıdır. hamurişi için biraz geç kalınmıştır. belirtmem gerekir ki size o ortama girdiğiniz ilk anda, üzeri çirkin pullarla işlenmiş, hafif topuklu ve adım attıkça yürümenizi zorlaştiracak terliklerin verileceği. oradan hizla uzaklaşmak isteyen genç kızların 'aman terlik giy, ayaklarını üşütme çocuğun olmaz' gibi cümlelere kanmaması ve o terlikleri giyip, akabinde tuvalete gidip oldukları yerde birakması gerekmektedir. bundan sonra en önemlisi bir poğaça ve çayın ardından ortamın derhal terkedilmesidir.

en tehlikeli oldukları bir dıger ortam ise düğünlerdir. yüksek sesin kurtarıcı olacağinı sanıyorsaniz yanılıyorsunuz zira bu teyzeler yuksek seste bile size zehirli dillerini dökmekten hiç korkmazlar. hatta işi abartıp, kulağınızın içine öyle girerler ki tükurükleri hafif bir baygınlık geçirmenize sebep bile olabilir. bu gibi ortamlarda genç kizlar birer kiymetli avdir çünkü o ortamda mutlaka Ayşenin oğlu Ali ya da eltisinin kardesi mehmet sizin kordinasyonlarınızı teyzelere bildirmiştir. başina geleceklerden habersiz olan genç kiz, ortamda fingir fingir dolaşir ve korpelikten kaynaklanan aurasını yayarken başina geleceklerden habersiz demet akalin'in evli mutlu çocuklu isimli sarkisina istemsiz eşlik eder, ki bu da onu potansiyel bir evlilik cagi gelmiş ve eş isteyen kiz goruntusune sokabilir. oncelikle fazla oynamamak ve bu gibi evlilik imali şarkilara bir kelime dahi olsa eşlik etmemek gerekir.  Size komşusunun ya da eltisinin bilmem nerede bilmem ne mühendisliği okumuş oğlunu anlatıp başgöz etmeye çalışan teyzeler, sizin verebileceğiniz her türlu ret cevabina karşi temkinlilerdir. 'erkek arkadasim var' dediginizde, parmağiniza kacamak bir bakis atip 'kiziiiim gencsin, guzelsin kullandirma kendini' gibi sizi kuruntu ve uzuntuye itecek, gardinizi dusurecek cumleler kurarla. ya da 'okuyorum ben teyze' dediginize, 'cocuk da yaparsin kariyer de kizim' deyip mal gibi kalmaniza sebep olabilirler. 'ben daha kucugum' diyen bir kiza 'olsun buyuturuz' diyeni bile vardir ve bu gayet cidi bir cumledir!
yapılması gereken ilk gordugunuz halayda, yaşıtınız olan kızların arasına dalıp, ortak kaçma planı yapmak ya da arka arkaya atilacak iki ileri bir geri adim sistematiğinde doğru yayı çizdiğinizden emin olarak düğün salonunun teyzelerden uzak bir köşesine gidip saklanmaktir.

ama unutmayın, dünyada her sene bilmem kaç bin teyze sosyal alana giriyor ve evlilik kurumuna yeni kurbanlar için genç kizları hedef aliyor. olası bir boş anınızda kendinizi geleceğin teyzesi olarak bulabilemeniz çok yakın bir ihtimal.

tehlikenin farkında misiniz?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder