7 Aralık 2012 Cuma

çok şekersiniz, gerçekten

of!
saçma salak kanun tasarıları ile gündem meşgul edilen, ucuz siyasetin tavan yaptığı bir ülkenin vatandaşı olmaktan ve bu dünya üzerinde bu kafada insanların varolduğu gerçeği ile yüzleşmekten sinir sistemim bitap düştü, diyalektiğim çürüdü, insanlıktan soğudum.
bizim viklere bir haller oluyor şu sıralar. para fazla geliyor, eh adam akıllı iş gücü de harcamıyorlar, enerji birikiyor derken bu enerjiyi boşaltacak bir şey arıyorlar. sonrasında da cımbızla dünyanın en saçma fikrini çıkarıp güya "iş yapıyorlar".

'ecdadımızı yanlış anlatiyolla, şanlı osmanlı tarihini çarptiriyolla, çocuklarımıza yanlış öretiğyollaaa"... kıyamam, çok şekersiniz, cidden...
dizi bebeğim, dizi...kurgu, senaryo, gerçek değil...

aman efendim haremmiş, cariyelermiş, padişahlar hep yataktaymış...
öyle tabii, ecdadınız nasıl oldu sanıyordunuz? tozlaşma ile üremediler ya!
ayrıca zaten şovenist tarih eğitimi veren bir ülkeyiz. allayıp, pullayıp yerleştiririz osmanlıyı, öyle sefere gittiler, böyle yendiler, şanlı osmanlı, padişahım çok yaşa...
ya bir bırakın övünülecek şeyler değil bunlar...
ne koymuşlar tarihe sorarım size, geçmişte kandan başka ne var?
matbaa yok, halka zulüm maşallah Allah arttırsın, deliren şehzadelerden saray ufak bir bakırköye dönmüş, entrikanın dibi yaşanıyor, sen hala şanlı ecdadlarımız mı diyorsun?

osmanlı bir aileydi dostum, mavi kandı onlar, inan bana senin soyunun dayandığı aile ile uzaktan yakından alakası yoktu. osmanlı bir yerde, anadolu halkı bir yerdeydi, bilmem anlatabildim mi?
kırbaçladılar halkı, sömürdüler, astılar kestiler, kanla suladılar o çok övündüğünüz geniş toprakları.
az akıllı olsalardı, satmazlardı memleketi sizin o gavur dediklerinize. ama anlı şanlı ecdad değil mi...bence de satanlar, sömürenler ancak sizin ecdadınız olabilir zaten...

neyse konudan dağılmayalım, velhasıl sevgili viklerim bir deli bir kuyuya taş atmış, dalkavuklar o taşı yalamak için kuyuya atlamış.

tarih içerikli türk dizilerini prensip gereği zaten seyreden biri değilimdir, ayrıca saçma da geliyor muhteşem yüzyıl. şimdi izlemediğim birşeyi de savunmam sırf size inat olsun diye. ama en nihayetinde o bir dizi, senaryosu olan, belli bir konudan esinlenerek kurgulanan bir dizi.
ha siz diyorsunuz ki "ecdadımızı yanlış öğretiyolllaaaaağ", o zaman al çocuğunu karşına, ver eline "yanlı" olmayan bir tarih kitabını, çocuk açsın okusun tarihini. dizi ya da sinemadan halkı eğitmeye çalışmak da nesi?

ayrıca o çok sevgili osmanlıcıklarınızın sütten çıkmış ak kaşık olmadığını da pekala biliyorsunuz. kanuniniz oğlunu ve sadrazamını öldürtmedi mi, fatih için kardeş katli vaciptir fetvası verilmedi mi? taht kavgalarında birçok bıyığı terlememiş şehzade telef olmadı mı? pardon, bunları tasvip edip, bir de ecdadımız mı diyorsunuz?

evet, padişahlar seviştiler, öpüştüler, koklaştılar, her insanoğlu gibi yaptılar bunu. ayrıca o dizide sevişme sahnesi bile yok, sadece sevişileceğini anlıyorsunuz. saçmalamayın yahu...

televizyon seyrederken denk geldin bu diziye, çok mu rahatsız oldun?
lütfen sana bir icattan bahsetmeme izin ver
"kumanda"
bebeğim, kanal değiştirmek diye bir teknoloji var günümüzde.
açtın kanalı, baktın sevmediğin dizi
al kumandayı eline, bas bir tuşa, değiştir kanalı..
Eugene Polley'den sevgilerle...

yani kalkıp da bu kadar kolay bir yöntem varken neden kanun hazırlamaya çalışıyorsun?
teknoloji hayatı kolaylaştırmak, kanunlar da toplum yaşamı içindir. altı üstü bir dizi ve evinde ailenle seyrediyorsun, topluma mal etmeye ne gerek var senin beğenmediğini seyretmemeyi...

sevgili vikler, yasadır kanundur, rica etsem bu tarz enerjilerinizi toplumu feraha ulaştırmak için harcasanız. hani hırsızlıktır, dolandırıcılıktır, fenerdir, yolsuzluktur, tecavüzdür bunlar için; elle tutulur, aklın ve mantığın ışığında, Allah'ın sizlere verdiği beyni layıkıyla kullanarak yapsanız. ne bileyim, memeleketteki işsizliğe çare olsanız, yanıbaşımızda çıkacak savaşa maşa olmak yerine engel olsanız hadi siyaseti yapamadınız bari ölen doğa için, zarar gören hayvanlar için, nesli tükenen timsahlar için çabalasanız?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder