13 Ekim 2011 Perşembe

kaplumbağanın hikayesi

zamanın birinde bir kaplumbağa yaşarmış yemyeşil ormanlarda.
hayvanlar aleminin her daim alay konusu olurmuş. kendi içinde ne kadar güçlü olsa da, dış alemde hep eziliyor, hor görülüyormuş.

bir gün dışını da içi gibi güclendirmek istemiş. ve kabuğunu olabildiğince sağlamlaştırmak için çabalamış. sonunda istediği olmuş kaplumbağanın, kabuğu artık sapasağlammış. sert kabuğunun içinde daha güvenli olacak, onla alay eden diğer hayvanlar ona zarar veremeyeceklermiş.

ancak bunu gören kötü hayvanlar, daha da sinirlenmiş. birgün aralarında sinsice bir plan yapıp, zavallı kaplumbağayı göle atmaya karar vermişler.. bizim kaplumbağa bundan habersiz gezerken ormanda, diğer hayvanların kurduğu pusuya düşmüş ve göle atılmış.

göle düşen zavallı kaplumbağanın, emekle güçlendirdiği kabuğu, suda yavaş yavaş parçalara ayrılmaya başlamış. çaresizce suyun içinde, zırhının eridiğini gören kaplumbağa, son bir gayret ile kopan parçalarını tekrardan birleştirmek için çabalamaya başlamış.

sonunda, çabası sonuç vermiş ve kopan tüm parçaları tekrardan birleştirmeyi başarmış. eskisi gibi pürüzsüz olmasa da, tekrardan bir sığınak yaratmayı başarmış kendine kaplumbağa. ve onca eziyete rağmen, yeni kabuğu ile yaşamaya devam etmiş...

kabuğundaki desenlerin nedeni budur. işte böyledir kaplumbağanın hikayesi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder